Telefon ve Tabletten Yasaklı Sitelere Giriş

Bildiğiniz gibi gün geçmiyor ki işe yarar siteler engellenmesin. Zaman zaman bilgi kaynaklarına ulaşmakta sıkıntı yaratan bu sorunun üstesinde kolaylıkla gelebileceğinizi size söylesek !

Akıllı cep telefonu ya da tabletinizden de çeşitli programlar kullanarak yasaklı sitelere rahat bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Sizler için kullanılan en popüler uygulamalardan bazıların ve kısaca özelliklerini bir araya topladık.

1. Hideman VPN

Hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabilen en iyi programlardan birisi olan Hideman VPN’i, Android kullanıcısıysanız Google Play Store’dan, iOS kullanıcısıysanız App Store’dan indirip kurulumunu tamamlayın.

Hideman VPN

Daha sonra mobil cihazınızdan uygulamanın logosuna tıklayarak Hideman VPN uygulamasını çalıştırın. “Connect” butonuna tıklayarak VPN bağlantısını gerçekleştirebilir ve yasaksız bir şekilde internet sitelerine giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz “Country of connection” bölümünden bağlantı yaptığınız ülkeyi değiştirebilir, onlarca ülkeden herhangi birini seçerek internet gezintinize özgürce devam edebilirsiniz.

2. Proton VPN

Proton VPN adlı mobil uygulama da hem Android hem de iOS işletim sistemini kullanan akıllı cihazlarda kolay ve sorunsuz bir şekilde çalışan uygulamalardan birisi.

Proton VPN

Google Play Store ya da App Store üzerinden programı indirip kurulumunu tamamladıktan sonra uygulamanın logosuna tıklayarak çalıştırın.
l Uygulamayı açıp VPN bağlantısını aktif hale getirdikten sonra harita üzerinden dilediğiniz ülkeyi seçerek internete farklı konumlardan bağlanabilirsiniz. Eğer VPN hizmetini kapatmak istiyorsanız alt menüde yer alan “Disconnect” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

3. Turbo VPN

Mobil cihazlar üzerinden yasaklı sitelere girmenizi kolaylaştıracak bir diğer uygulama ise Turbo VPN’dir. App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamanın kurulumunu tamamladıktan sonra çok kolay bir şekilde VPN’i aktif hale getirebilirsiniz.

Turbo VPN

l Uygulamayı yükleyip çalıştırdıktan sonra bir süre bağlantının kurulmasını bekleyin. Yüklenme ibaresi ortadan kaybolduktan sonra “TAP TO CONNECT” yazısına tıklayın. Bir süre sonra ekranda “CONNECTED” yazısı belirecek ve VPN bağlantınız sağlanmış olacaktır. Bağlantı sağlandıktan sonra ücretsiz olarak yasaklı sitelere girmek mümkün olacaktır.

4. Opera Free VPN

Opera Free VPN uygulamasını kullanarak da mobil cihazlarınız üzerinden yasaklara takılmadan internet sitelerine giriş yapabilirsiniz.

Opera Free VPN

Opera VPN uygulamasını indirdikten sonra VPN bağlantısını aktif hale getirmek koşuluyla herhangi bir erişim engeliyle karşılaşmadan web sitelerini özgür bir şekilde gezmeniz mümkündür.

Ayrıca “Change Region” butonuna tıklayarak bağlantı kurmuş olduğunuz bölgeyi değiştirebilir, listede yer alan ülkelerden herhangi birini seçerek yeni bir konumdan tekrar VPN bağlantısını aktif hale getirebilirsiniz.

Herkese mutlu günler dileriz.