TeknoFest Heyecanı Başladı

Her dakikası dolu dolu geçen bir festival… Teknofest 2019, teknoloji yarışmaları, HackIstanbul ve Hackathon yarışmaları ile büyük mücadelelere sahne oldu. Türk Yıldızları, Solo Türk, Atak Helikopteri, Paraşüt Timleri, TB2 ve akrobasi uçaklarının yaptığı gösteriler ile heyecan doruklara çıktı.

Tüm dünyadan ünlü isimlerin katıldığı Take Off Uluslararası Girişimcilik Zirvesi’nde girişimler görücüye çıktı.

Dikey rüzgar tüneli, balon uçuşları ve sivil uçuşlar ile ziyaretçilerin ayakları yerden kesildi. Planetaryum, Uzay Sergisi, Uçurtma Atölyesi, bilim sergileri, efsane uçakların sergilendiği Statik Sergiler gibi onlarca aktivite, sergi ve eğlenceli etkinlik ile her dakikası dolu dolu geçen bir festival yasandı.

Zamanı olan herkesin mutlaka gimesi ve görmesi gereken bir teknoloji etkinliği, yapılacak etkinliklerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Etkinlikler

Her biri birer efsane olan ülkemizin gurur kaynakları Türk Yıldızları hem festival hem de İstanbul semalarında yaptıkları nefis gösteriler ile herkesi büyülüyor. Teknofest ziyaretçilerine coşku dolu anlar yaşatıyorlar.

Teknofest boyunca heyecan rüzgârı esiyor, ayaklar yerden kesiliyor. Teknofest’in en çok ilgi gören etkinliği dikey rüzgâr tüneli, ziyaretçilere bir paraşütçünün uçaktan atlayıp paraşütü açıncaya kadar geçen zamanda yaptığı serbest atlayış heyecanını yerde yaşatıyor.

Türkiye’nin gururu, silahlı kuvvetlerimizin teknolojik gücü, göklerin yeni hâkimi AKINCI Teknofest’te. Milli ve özgün teknoloji ile üretilen AKINCI geleceğe kanat açıyor, Türkiye göklere yükseliyor.

Milli imkân ve kabiliyetler doğrultusunda geliştirilen, gece ve gündüz koşullarında yüksek manevra ve performans kabiliyetine sahip, zorlu görevlerin helikopteri ATAK, Teknofest semalarını coşturuyor. Teknofest 2018’de harmandalı oyunu gösterileriyle büyük ilgi gören ATAK helikopterlerini yüzbinler ayakta alkışladı.

Gökyüzünde muhteşem bir gösteriye hazır mısınız? Çünkü SOLO TÜRK uçakları kalkışa geçiyor. Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağı ile yapılması çok zor gösteri hareketleri esnasında çok yüksek “G” kuvvetlerine maruz kalan SOLO TÜRK pilotları, yüz binlere unutulmaz anlar yaşatıyor.

Macera tutkunu akrobasi pilotu Peter Besenyei, 608 kilo ağırlığındaki uçağıyla nefesleri kesecek. 61 yaşındaki pilotun Red Bull Hava Yarışı dünya serisi birinciliği yanında pek çok uluslararası şampiyonada derecesi bulunuyor. Bu gösteri kaçmaz!

Mustafa Sandal ve Murat Dalkılıç Teknofest heyecanını şarkılarıyla ateşliyor. Teknolojiyle çoşmak ve bu muhteşem konserleri dinlemek için sizleri sahneye bekliyoruz.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından tasarlanıp üretilen yeni nesil temel eğitim uçağı Hürkuş, bin uçuş saatini başarıyla aştı. Hürkuş, Teknofest’deki gösterisiyle de beğeni topluyor.

Teknofest’te tüm gözler gökyüzüne çevriliyor, paraşütçüler yaptıkları inanılmaz gösteriler ile adeta nefesleri kesiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı bünyesindeki paraşüt timleri, birbirinden zorlu atlayışlarla heyecan dolu gösterilere imza atıyor.

Bu yarışmacılar çok hızlı! Drone’larıyla saliseler içinde farklı yönlere manevra yapmaları gereken yarışmacılar izleyenleri adeta büyülüyor. Teknofest kapsamında düzenlenen 2018 Dünya Drone Şampiyonası, 25 ülkeden 64 ödüllü yarışmacıyı bir araya getirerek, kendi kategorisinde bugüne kadar en fazla ülkeden katılımın sağlandığı etkinlik olmayı başardı.

Gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden 7/24 halkımızın hizmetinde olan Jandarmamıza bağlı özel ekipler, sergiledikleri muhteşem gösterilerle nefesleri kesiyor.

Rusya üretimi olan ve yeni nesil savaş uçağı sınıfında bulunan Sukhoi Su-35 savaş uçakları, yüksek teknoloji ile üretilmiş avcı-bombardıman uçağı olarak görev alıyor. En zor manevraları rahatlıkla yerine getiren uçak Teknofest ziyaretçilerini mest eden bir gösteri sunacak.

Aktiviteler

Her dakikası dolu dolu geçen bir festival… Teknofest 2018, teknoloji yarışmaları, HackIstanbul ve Hackathon yarışmaları ile büyük mücadelelere sahne oldu. Türk Yıldızları, Solo Türk, Atak Helikopteri, Paraşüt Timleri, TB2 ve akrobasi uçaklarının yaptığı gösteriler ile heyecan doruklara çıktı.

Tüm dünyadan ünlü isimlerin katıldığı Take Off Uluslararası Girişimcilik Zirvesi’nde girişimler görücüye çıktı.

Dikey rüzgar tüneli, balon uçuşları ve sivil uçuşlar ile ziyaretçilerin ayakları yerden kesildi. Planetaryum, Uzay Sergisi, Uçurtma Atölyesi, bilim sergileri, efsane uçakların sergilendiği Statik Sergiler gibi onlarca aktivite, sergi ve eğlenceli etkinlik ile her dakikası dolu dolu geçen bir festival yasandı.

Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi

Teknofest İstanbul Havacılık ve Teknoloji Festivali kapsamında bu sene ikincisi düzenlenen Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi’nde uluslararası güçlü girişimler, yatırımcılar, mentorlar ve kurumsal firmalar 16-19 tarihlerinde bir araya geliyor.

Festival kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Girişim Zirvesi’nde, yerli teknoloji girişimlerinin yanısıra uluslararası girişimler de yer alacak ve ürün ve hizmetlerini teknoloji satın alan şirketler ve yatırımcılara sunma imkanı yakalayacak.

Seminerler

Ülkemizin teknoloji, uzay ve havacılık alanında sahip olduğu büyük potansiyeli gerçekleştirmesi ve devam eden teknolojik devrimde rekabetçi olabilmesi adına bu alanda çalışan zihinlerin desteklenmesi, geleceğimiz açısından büyük bir önem taşıyor.

Bu düşüncelerden hareketle; havacılık, uzay ve teknoloji alanlarında toplumun genelinde farkındalık oluşturmak, bu alanda çalışan gençlerimizi desteklemek ve geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma yapmaya özendirmek amacıyla farklı seminerler düzenliyoruz.

Teknofest kapsamında düzenlenen seminerlerde, geleceğin teknolojileri, gelişmeleri ve ihtiyaçları hakkında konuşmalar ve sunumlar yapacak çok değerli yerli ve yabancı konuklar ağırlanıyor.

Teknofest seminerlerine katılım ücretsiz olup herkese açıktır.

Adres:
Atatürk Havalimanı Yeşilköy Mahallesi, 34149 Bakırköy/İstanbul